İzmir Belediye Meclisi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MR üniversitesi talebi

+7
John Caesar
Al Mochi
Tiffany Lloyd
Şölen Düren
JohannaRiaz
Norman Harvey
FrankRiaz
11 posters

MR üniversitesi talebi Empty MR üniversitesi talebi

Mesaj  FrankRiaz Ptsi Ocak 11, 2010 11:44 pm

Merhaba,

Şehrimize sadece MR yeteneklerinin öğretileceği bir üniversite açılmak isteniyor. Açılış için gerekli meblağı talepte bulunanlar finanse edecek.

Daha önce de blues için böyle bir konu geçmişti ama çok ciddi teşebbüslerde bulunmamıştı konuyu ortaya atanlar. Böyle bir üniversitenin açılmasına izin verirsek bundan sonraki taleplerin de önünü bir yerde açmış oluruz gibime geliyor.

Ancak üniversite açmak sadece açılışta sağlanan kaynakla bitmiyor,enine boyuna düşünülmesi gereken bir konu. Bu konudaki fikirlerinizi almak istiyorum.
FrankRiaz
FrankRiaz

MR üniversitesi talebi Empty Geri: MR üniversitesi talebi

Mesaj  Norman Harvey Ptsi Ocak 11, 2010 11:47 pm

Festival 1. sine zaten bi üni. hediye edilecek ayriyetten bi de 4. üniversite gereksiz.
Norman Harvey
Norman Harvey

Mesaj  JohannaRiaz Ptsi Ocak 11, 2010 11:49 pm

Özel üniversitenin açılmasının ne kadar mantıklı olucağı konusunda şüpheliyim. Böyle bir talebe onay verilirse başka kişilerdende böyle talepler gelebilir ve önüne geçilemez. Şehirde halihazırda 2 üniversite zaten bulunmakta 3.sünün çokta gerekli olmadığını düşünüyorum.
JohannaRiaz
JohannaRiaz

Mesaj  Şölen Düren Ptsi Ocak 11, 2010 11:51 pm

Ben de gereksiz buluyorum. 2 ünv gayet isteneni veriyor. Ne prof sıkıntımız var ne de ders... Her türlü ders talebini de bi şekilde karşılıyoruz.

Şölen Düren

Mesaj  Tiffany Lloyd Ptsi Ocak 11, 2010 11:58 pm

Norman Harvey demiş ki:Festival 1. sine zaten bi üni. hediye edilecek ayriyetten bi de 4. üniversite gereksiz.

I second it. Ben demiştim üniversite hediye edilmesin diye. Şimdi onun parası cebimizden çıkacak. Smile

Tiffany Lloyd

Mesaj  Al Mochi Salı Ocak 12, 2010 6:35 pm

Bence çok harika bir fikir. Ben, bu konuda maddi manevi yardım edebilirim. Ayrıca mr üzerine yetiştirdiğim bir kızım da var. 16 yaşına girdiği gün (Şu an 13 yaşında) 4-5 pop sene kadar profesörlük yapabilir.
Al Mochi
Al Mochi

Mesaj  John Caesar Çarş. Ocak 13, 2010 1:12 am

Son yeniliklerden sonra üniversitelerin önemi biraz azaldı gibi... bu nedenle 2 üniversite her şekilde şehrimizin ihtiyaçlarını gayet iyi karşılıyorken, Fazladan açılacak her üniversite finansal açıdan zorluk yaşanmasına neden olabilir kanısındayım.
John Caesar
John Caesar

Mesaj  DavidFrazier Çarş. Ocak 13, 2010 7:37 pm

birçok şehirde çeşitli genrelere ait üniversite planlandığı gerçek,bazı şehirler ise elde olan ünileri özelleştirme yoluna gidiyor esasında özelleştirme konusu işlevi olmayan bir üni içinse olabilir ama sıfırdan açmak mantıksız geliyor bana..
DavidFrazier
DavidFrazier

Mesaj  Jina Bynum Ptsi Ocak 18, 2010 5:56 pm

Üniversite açılmasından vazgeçildi sanırım ? Benim de bu konu hakkında fikrim çoğunluğun fikriyle aynı. Şimdi sadece mr açılması bence anlamsız olur, eğer bir üniversite daha açılması talep ediliyorsa punk, rock, mr, pop gibi belli başlı 4-5 genre seçilip açılabilir
Jina Bynum
Jina Bynum

Mesaj  NurseÇetinkaya Salı Ocak 19, 2010 1:07 pm

Ben halen daha genre özel ya da sadece genre yeteneğine dair çalışacak üniversite fikrine sıcak bakamıyorum. Her genrede kendine özel atraksiyon yetenekleri olduğu gibi ortak geliştirilmesi gereken yetenekler de mevcut. Biz ki şu an iki üniversite arasında ders programlarını (ortak dersler hususunda) tam anlamıyla oturtamazken 3. ve/veya 4. bir üniversite gözüme sadece yük gibi görünüyor. (özellikle de genre ağırlıklı)
Temel yetenekler mevcut iki üniversiteye dağıtılıp kalan atraksiyon (genrelere ait) yeteneklerinin toplanacağı tek bir üniversite düşünülebilir belki ama bu sefer de çalışanların üniversiteler arası nakli sorun çıkaracaktır. Diğer yandan kişi tek bir yeteneği geliştirmek için bile üniversitede çalışmaya başlasa ben onun dersi açık diğer yeteneklerindeki yıldız sayısından faydalanıyorum. Üniversitelerde genrelere ağırlık verildiğinde diğer dersler için yıldız sayısı yüksek eleman sıkıntısı yaşanacağını düşünüyorum. Sorun aslında daha çok, 30 ders açma sınırının olması. Hem çalışanların önceliklerini hem de ders alanların isteklerini karşılamada engel oluyor bu sınır. Bu arada şehir forumunda ki başlığı takip eden varsa, yaklaşık 1 aydır başvuru hızında bir düşüş olduğunu da farketmiştir. Mevcut elemanlar süreli olarak çalışmakta ve yedekleme konusu da zor olmakta. Üniversite açılması halinde eleman sıkıntısının da bir şekilde yaşanacağını düşünüyorum. Malum ders vermek şu an için yeteneklerin başarısız güncelleme almadan 10* olmasını sağlamak dışında (not geldiğinde havadan belli bir yüzde almak var tabii bir de) getirisi olan bir şey değil. Yetenek geliştirme sisteminde yapılan değişiklik üniversitelerde çalışmaya olan talebi azalttı sanırım, dahası kişiler prof. olarak çalıştıklarında sabit durmak zorundalar ve bu durum da turnede yetenek geliştirme yanında dezavantajlı. Sonuç olarak yeni üniversite bana göre şimdilik yeni bir yük sadece ama açılması yönünde karar alınırsa da sıfırdan ders programı vs. çok iyi bir şekilde oturtulmalı ki optimum verim alınabilsin.

Bu arada meclisi ne sapa yere yapmışsınız, adresi ikinciye alıp ancak bulabildim Razz
NurseÇetinkaya
NurseÇetinkaya

Mesaj  FrankRiaz Cuma Ocak 22, 2010 11:20 pm

Çoğu üyenin fikrini almakta halen sıkıntı olsa da genel kanı olarak bu MR üniversitesi talebine olumsuz bakıyoruz sanırım. Gerekli cevabı yarın akşam talepte bulunanlara bildireceğim eğer başka bir önerisi ya da fikri olan yoksa.
İyi akşamlar.
FrankRiaz
FrankRiaz

Mesaj  JohannaRiaz Cuma Ocak 22, 2010 11:35 pm

Genel kanaat üniversite işi için olumsuz yönde zaten bir an önce cevap verilmesi açıklığa kavuşturmak açısından iyi olur. Bir de aldığım son duyuma göre Londra'da Modern Rock üniversitesi açılmış bulunuyor. Şu noktadan sonra İzmir'de açmanın zaten pekte bir önemi kalmadı gibi.
JohannaRiaz
JohannaRiaz

Mesaj  DavidFrazier Çarş. Şub. 03, 2010 7:29 pm

onu geçtikte üniversitemizin birini özel şirkete devredilim merkez büro kurup çığır açan seviyesine gelsin..Festival şehri olan İzmir'imize hem eğitime katkı hemde görsellik kazandıralım Smile
DavidFrazier
DavidFrazier

Mesaj  FrankRiaz Perş. Şub. 04, 2010 12:06 am

festival birincisine üniversite hediye edilecek zaten bence üniversiteler açısından zenginleştirilecek bi durum yok sistemimiz CEOlarımızın özverili çalışmalarıyla gayet başarılı yürüyor. Yetenek yüzdelerinin artmasına bir katkısı var mı bilmiyorum,ama eğer yoksa çığıraçan bir üniversite yapılması cok da gerekli değil gibime geliyor.
FrankRiaz
FrankRiaz

Mesaj  Norman Harvey Ptsi Şub. 15, 2010 1:39 pm

FrankRiaz demiş ki:festival birincisine üniversite hediye edilecek zaten bence üniversiteler açısından zenginleştirilecek bi durum yok sistemimiz CEOlarımızın özverili çalışmalarıyla gayet başarılı yürüyor. Yetenek yüzdelerinin artmasına bir katkısı var mı bilmiyorum,ama eğer yoksa çığıraçan bir üniversite yapılması cok da gerekli değil gibime geliyor.

Mükemmel üni.de 5-10* arası 65 güncel, çığır açan da 63 güncel tutuyor.

3. üni ne zaman açılacak peki? Bir an önce açalım da festival zamanına kadar uygun bi kaliteye gelsin..
Norman Harvey
Norman Harvey

Mesaj  FrankRiaz Ptsi Şub. 15, 2010 5:10 pm

Hmm,onla ilgili bir fikrim yok henüz,Rıfat bey daha iyi bilir. Çığıraçan konusuyla ilgili de bi ölçüp tartalım bakalım istersen ayrı bir başlık aç Norman meclis üyeleri ne düşünüyor öğrenmiş oluruz.
FrankRiaz
FrankRiaz

Mesaj  Danny Van der Linde Ptsi Şub. 22, 2010 3:46 pm

Zaten festival 1. sine üniversite hediye edilecekmiş bana göre 4. üniversiteye hiç lüzum yok.
Danny Van der Linde
Danny Van der Linde